Bornova’da temizlik kutsal mekanlardan başladı

Bornova Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki bütün kutsal mekanlarda kapsamlı bir temizlik çalışması yaptı.

Alınların secdeye konulduğu halılardan, çevre ve ot temizliğine kadar pırıl pırıl yapılan ibadethaneler, bayram sabahına hazırlandı. Gece geç saatlere kadar süren temizlikleri bundan böyle, her yerde aynı titizlikle sürdüreceklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Bornova’da temizlik konusunda çok önemli gelişmeler olacak. Kısa süre içinde bu alandaki hedeflerimizi birer birer hayata geçirmeye başlayacağız. Bornovalılar sabahları, tertemiz yaptığımız sokaklardan geçip, kendilerine gülümseyen temizlik görevlileri eşliğinde işlerine gidecek” dedi.

Bornova Belediyesi, bu Ramazan Bayramı’nda kutsal mekanların temizliğini çevresindeki yolların temizliğini de dahil ederek kapsamlı bir şekilde başlattı. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, ilgili birimlerin koordinasyon içinde çalışmasını sağlayarak kısa sürede hem çevre temizliğinin hem de ibadethanelerin iç temizliğinin yapılması için çalışma başlattı. Bornova Belediyesi’nin ilgili müdürlüklerinden ekipler, gece geç saatlere kadar çalışarak, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde yoğun bir şekilde kullanılacak camileri tertemiz yaptı. Baştan aşağı temizlenen ibadethanelerin temizliğinin Ramazan Ayı boyunca da devam edeceği belirtildi. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, gece yarısı devam eden çalışmaları denetledi. Başkan Eşki, çalışmalar sürerken esnafı ziyaret edip sohbet eden Başkan Eşki, Bornovalılarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, bayramların insanların birlik ve beraberlik içinde oldukları sevginin paylaşıldığı dayanışmanın arttığı günler olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız Ramazan Bayramı öncesinde çok önemli mesajlar verdi. Bizlere de çok önemli görevler verdi. Kıymetli vatandaşlarımızın bizlere yüklediği görevlerin bilincindeyiz. Bornova Belediye Başkanı olarak ekibimizle birlikte en temel görevlerimizden olan ilçemizin temizliğini aksatmadan sürdüreceğiz. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bornova Belediyesi ailesi olarak titizlikle çalışmaya başladık, bu titizliği hiç bırakmayacağız.

Koordinasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler özellikle vatandaşların ibadetlerini yaparken alınlarını koyduğu halıların temizliğine büyük önem veriyor. Halı yıkama makinesiyle hijyenik bir ortam sağlanıyor. Bunun yanında pencere ile sütunların temizliği, merdivenlerin ve ayakkabılıkların temizliği de büyük bir titizlikle yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir